Sanford 18650 Lithium-Ion 7000mAh Rechargeable Battery
-5%
Price in Bangladesh
৳113
from 1 seller
The lowest price of Sanford 18650 lithium-ion 7000mah rechargeable battery in Bangladesh is ৳113 only. Buy Sanford 18650 lithium-ion 7000mah rechargeable battery at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Amanullah enterprise
Gazipur Sadar, Gazipur
Save 6%
৳120
৳ 113
📋 Battery Full Specification
| Item | Battery |
|---|---|
| Usage | Others |
| Voltage | 4 Volt |
| Capacity | 7000mAh |
| Charging Time | 2-4hrs |
| Maintenance | Sealed |
| Dimension | 65 x 18mm |
| Weight | 39-43g |
📖 Overview
This Sanford Lithium-Ion Rechargeable 18650 7000mAh Battery comes with some amazing features such as it is a Rechargeable Lithium Battery that has maximum rechargeable times up to 1000 times, 2-4hrs charging time, 3.7V standard voltage, 4.2V full voltage, 65 x 18mm dimension, and 39-43gm weight.
Be the first to review
Share your experience with Sanford 18650 Lithium-Ion 7000mAh Rechargeable Battery and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★