Seekmind 83" Interactive Touch Whiteboard
-8%
Price in Bangladesh
৳55,000
from 1 seller
The lowest price of Seekmind 83" interactive touch whiteboard in Bangladesh is ৳55,000 only. Buy Seekmind 83" interactive touch whiteboard at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Dhanmondi, Dhaka
Save 8%
৳60,000
৳ 55,000
📋 Digital Whiteboard Full Specification
| Item | Digital Whiteboard |
|---|---|
| Screen Size | 83" |
| Technology | LED |
| Screen Active Area | 1648 x 1176mm |
| Resolution | 4K, 32767 x 32767p |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Viewing Angle | 170° (Left & Right), 160° (On & Under) |
| Response Time | First click 10ms |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Connectivity | USB 2.0 / 3.0 |
| Operating System | Windows XP / VISTA / 7 / 8 / 10, MAC, LINUX, Android |
| Voltage | DC 4.6V ~ DC 5V input voltage, DC 5V power supply, ≤110mA working current |
| Power Consumption | Standby: ≤2W |
| Weight | Gross Weight: 18.6Kg, Net weight: 15Kg |
| Dimension | 1702 x 1230 x 31mm |
📖 Overview
Seekmind ST-9400T 83 inch interactive digital IR whiteboard comes with infrared induction 10 touch technology, ≥1mm coordinate accuracy, 3ms continuous click, finger / stylus input method. Nanometer high polymer surface + XPS middle, aluminum honeycomb, enamel ceramic are used as the middle board material. Operating system like Windows XP / VISTA / 7 / 8 / 10, MAC, LINUX, Android are supported.
Be the first to review
Share your experience with Seekmind 83" Interactive Touch Whiteboard and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★