Seekmind 88-Inch Finger Touch Smart Whiteboard
Price in Bangladesh
৳75,000
from 1 seller
The lowest price of Seekmind 88-inch finger touch smart whiteboard in Bangladesh is ৳75,000 only. Buy Seekmind 88-inch finger touch smart whiteboard at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Dhanmondi, Dhaka
৳ 75,000
📋 Digital Whiteboard Full Specification
| Item | Digital Whiteboard |
|---|---|
| Screen Size | 88" |
| Technology | LED |
| Screen Active Area | 1912 x 1031mm |
| Resolution | 4K |
| Viewing Angle | 170° left & right & 160° on & under |
| Response Time | 10ms first click |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Connectivity | USB 2.0 / 3.0 |
| Voltage | DC 4.6V ~ DC 5V, Current ≤110mA |
| Power Consumption | Standby ≤2W |
| Weight | Gross weight 19.4Kg, Net weight 15.2Kg |
| Dimension | 2067 x 1145 x 75mm |
📖 Overview
The Seekmind ST-9400T 88" interactive digital IR whiteboard features 10 touches infrared technology, 1mm coordinate accuracy, 3ms continuous click, and finger / stylus input method. The middle board material is composed of nanometer high polymer surface + XPS middle, aluminum honeycomb, and enamel ceramic. Windows XP/VISTA/7/8/10, MAC, LINUX, and Android are all supported operating systems for this smart whiteboard.
5.0
★★★★★
1 review
R
MOHAMMAD MOSHIUR RAHMAN
17 February 2023 12.26 PM
Overall
★★★★★
i would liike to buy
click on the contact seller option