SG107 4K Foldable APP Control Mini Drone
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of SG107 in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy SG107 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur Store
Mirpur, Dhaka
৳ 18,000
📋 SG107 Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Model | ✅ SG107 |
| Camera | 4K |
| Flight Time | 15 min |
| Charging Time | 3 Hours |
| Battery | 3.7V 1200mAh |
| Low Battery Signal | Yes |
| Remote Control | Yes |
| Auto Return Button | One Key Return Function |
| Drone Size | Drone folded size: 9.5 x 12.5 x 5.5cm<br>Drone unfolded size: 23.5 x 23.5 x 5.5cm |
📖 Overview
This SG107 4K Foldable APP Control Mini Drone comes with some amazing features such as one key takeoff and one key landing, headless mode, trajectory flight and the fascinating 360° rotation, one-click return, etc. It is made form high-quality ABS material that can free your worries for sudden shock or drop. It has a 4K camera that allows you to shoot the beauty when ever or where ever you want. Ideal for party, fishing, hiking, long journey etc.
Be the first to review
Share your experience with SG107 4K Foldable APP Control Mini Drone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★