Sharp R-32A0-SM-V 25-Liter Microwave Oven
-23%
Price in Bangladesh
৳16,500
from 1 seller
The lowest price of Sharp R-32A0-SM-V in Bangladesh is ৳16,500 only. Buy Sharp R-32A0-SM-V at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Paltan, Dhaka
Save 23%
৳21,500
৳ 16,500
📋 Sharp R-32A0-SM-V Full Specification
| Item | Microwave Oven |
|---|---|
| Model | ✅ R-32A0-SM-V |
| Brand | Sharp |
| Auto Cook | Yes |
| Auto Defrost | Auto Defrost Menus |
| Child Lock | Yes |
| Kitchen Timer | Yes |
| One Touch Functions | Yes |
| Oven Capacity | 25 Litres |
| Microwave Output Power | 230-240V / 50Hz |
| Turntable | 315mm glass turntable |
| Dimension | 508 x 304.8 x 406.4mm |
📖 Overview
This Sharp R-32A0-SM-V microwave oven has a capacity of 25 liters that features a multi-stage cooking sequence, a clock and kitchen timer, and an alarm function. The oven has an output power of 900 watts. The oven supports an auto-defrost menu. This stove is suitable for daily use and is very easy to clean. Users can easily heat their food when needed.
Be the first to review
Share your experience with Sharp R-32A0-SM-V 25-Liter Microwave Oven and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★