Sharp R-72A1-SM-V 25L Stainless Body Grill Microwave Oven
Price in Bangladesh
৳21,999
from 1 seller
The lowest price of Sharp R-72A1-SM-V in Bangladesh is ৳21,999 only. Buy Sharp R-72A1-SM-V at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 21,999
📋 Sharp R-72A1-SM-V Full Specification
| Item | Microwave Oven |
|---|---|
| Model | ✅ R-72A1-SM-V |
| Brand | Sharp |
| Oven Type | Convection Oven |
| Auto Cook | 8 Auto Cook Menus |
| Child Lock | Yes |
| Kitchen Timer | Auto Minute Start |
| Oven Capacity | 25 Liter |
| Microwave Output Power | 900W |
| Turntable | 315 mm |
| Dimension | 508 x 304.8 x 406.4 mm |
| Other Features | Auto Minute Start |
📖 Overview
Sharp R-72A1M-V microwave oven has 25 litter capacity, auto mode, easy option for a grill, 220-240 volt supported, 900-watt microwave power with 1000 watt grill power, 6 auto cook menus, auto minute start, easy clean interior, child safety lock. Also, this grill microwave oven comes with a stainless steel body.
Be the first to review
Share your experience with Sharp R-72A1-SM-V 25L Stainless Body Grill Microwave Oven and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★