Sharp R-92A0-ST-V 32-Liter Microwave Oven
Price Range in Bangladesh
from
৳27,000
to
৳30,400
across 3 sellers
The lowest price of Sharp R-92A0-ST-V in Bangladesh is ৳27,000 only. Buy Sharp R-92A0-ST-V at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳30,400 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 27,000
Cantonment, Dhaka
৳ 29,500
Paltan, Dhaka
Save 8%
৳32,900
৳ 30,400
📋 Sharp R-92A0-ST-V Full Specification
| Item | Microwave Oven |
|---|---|
| Model | ✅ R-92A0-ST-V |
| Brand | Sharp |
| Oven Type | Microwave |
| Auto Cook | Yes |
| Auto Defrost | Yes |
| Door Opening Type | Handle Door |
| Oven Capacity | 32 Liter |
| Microwave Output Power | 230-240V / 50Hz ,1000 Watt |
| Turntable | 315 mm Glass Turntable |
| Dimension | 519 x 510 x 315 mm (Outside) |
📖 Overview
The Sharp R-92A0-ST-V Microwave Oven features a 32L capacity with a 315mm glass turntable. It comes with an amazingly powerful output (1100W) & an LED display for fast and efficient cooking. It has an easy-to-use door with handles, trick and dial controls & a clock with a kitchen timer With this R-92A0-ST-V oven, microwave cooking has become easy & convenient for everyday use to make life easy & comfortable.
Be the first to review
Share your experience with Sharp R-92A0-ST-V 32-Liter Microwave Oven and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★