Sharp R-94A0-(ST)-V 42 Liters Microwave Oven
-14%
Price in Bangladesh
৳34,000
from 1 seller
The lowest price of Sharp R-94A0-(ST)-V-42 in Bangladesh is ৳34,000 only. Buy Sharp R-94A0-(ST)-V-42 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Paltan, Dhaka
Save 15%
৳39,900
৳ 34,000
📋 Sharp R-94A0-(ST)-V-42 Full Specification
| Item | Microwave Oven |
|---|---|
| Model | ✅ R-94A0-(ST)-V-42 |
| Brand | Sharp |
| Oven Type | Microwave |
| Oven Capacity | 42 Liters |
| Microwave Output Power | Convection: 2800W, Grill: 1400W |
| Turntable | 360mm |
| Dimension | 535 x 550 x 326mm |
📖 Overview
This Sharp R-94A0-(ST)-V comes with a 42-liter capacity. It has convection, grill & microwave functions. The oven has a powerful output of 1000 watts for fast and efficient cooking. 2 step cooking sequences are also available. It supports LED display, child lock, an extra 30-second function, trick and dial controls, 10 auto menus, a clock & kitchen timer.
Be the first to review
Share your experience with Sharp R-94A0-(ST)-V 42 Liters Microwave Oven and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★