Sony Bravia KD-65X75K 65" Ultra HD Android Google TV
Price Range in Bangladesh
from
৳105,000
to
৳116,500
across 4 sellers
The lowest price of Sony Bravia KD-65X75K in Bangladesh is ৳105,000 only. Buy Sony Bravia KD-65X75K at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳116,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 105,000
Badda, Dhaka
৳ 114,900
Nasirabad, Chittagong
Save 34%
৳173,900
৳ 114,900
More sellers
Electronics City ✓
৳ 116,500
ElephantRoad, Dhaka
·
10 months ago
📋 Sony Bravia KD-65X75K Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Bravia KD-65X75K |
| Brand | Sony |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | Motionflow XR 200 (Native 60Hz) |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | Dolby Audio Sound technology |
| Connectivity | Built In Wi-Fi, 3 x HDMI, 2 x USB, 1 x Ethernet, 1 x Headphone Jack, 1 x Audio out, 1 x RF Connectivity Input |
| Remote | On Smart |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Sony Bravia KD-65X75K is a 65-inch Android Google Television powered by X1 4K powerful processor. This TV can display images filmed in HD in 4K quality. This Sony TV works with Apple AirPlay/Apple HomeKit to stream video and audio directly from your iPhone, iPad, or Mac to the television. This TV comes with Motionflow XR which allows you to enjoy smooth and sharp details even in fast-moving sequences.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia KD-65X75K 65" Ultra HD Android Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★