Desktop PC Intel Core i7 2nd 8GB RAM 22" LED Monitor
-8%
Price in Bangladesh
৳22,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-2600s 2nd Generation |
| Processor Speed | 3.10GHz, up to 3.80GHz, 8MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H61M-DS2 2nd Gen |
| Monitor | Hi-Power 22" LED Monitor with 4K Video Support |
| RAM | 8GB DDR3 1333 BUS |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2 GB GeForce |
| Optical Drive | DVD Writer |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | USB / HDMI / WIFI / LAN / RF |
| Keyboard | Yes (Wired) |
| Mouse | Yes (Wired) |
| Casing | ATX Thermal |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC for office and home, Intel Core i7-2nd generation processor, Gigabyte H61M-DS2 2nd Gen motherboard, 8GB DDR3 RAM, KingFast 256GB SSD, ATX 24pin, 500W power supply, ATX thermal casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Intel Core i7 2nd 8GB RAM 22" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★