Sony Bravia X77L 75" 4K Google TV
-2%
Price in Bangladesh
৳174,999
from 1 seller
The lowest price of Samsung Bravia X77L in Bangladesh is ৳174,999 only. Buy Samsung Bravia X77L at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
Save 3%
৳180,000
৳ 174,999
📋 Samsung Bravia X77L Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Bravia X77L |
| Brand | Samsung |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Dynamic Contrast Enhancer |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 20W |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Sony Bravia X77L Google TV 4K processor X1 delivers vivid visuals with rich colors. It's a premium smart TV, equipped with Google TV, provides easy access to streaming apps, and supports voice commands with Google Assistant. Moreover, this TV-exclusive PlayStation 5 feature can optimize gaming quality.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia X77L 75" 4K Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★