Desktop PC Core i5 3rd Gen 8GB RAM 240GB SSD
-14%
Price in Bangladesh
৳9,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram 240gb ssd in Bangladesh is ৳9,000 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 8gb ram 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 14%
৳10,500
৳ 9,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-3470 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.1 GHz, 6 MB Cache |
| Main Board | Esonic H-61M |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR3 1600 BUS |
| Hard Disk | 240GB SSD |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 4000 |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | USB standard |
| Mouse | USB standard |
| Casing | Giga sonic ATX casing |
📖 Overview
Desktop PC comes with Core i5 3rd generation processor, Esonic H-61M motherboard, 8GB RAM, 240GB solid-state drive, USB standard keyboard, USB standard mouse, and ATX casing.
5.0
★★★★★
1 review
R
Rezaul Rokey
29 January 2020 02.51 PM
Overall
★★★★★
Sob part ke mew?