Sony Bravia X90L 75" Full-Array LED Television
Price Range in Bangladesh
from
৳293,000
to
৳294,999
across 2 sellers
The lowest price of Sony in Bangladesh is ৳293,000 only. Buy Sony at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳294,999 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Gulshan, Dhaka
৳ 293,000
Purana Paltan, Dhaka
৳ 294,999
📋 Sony Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Sony |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 120Hz |
| TV Tuner | Analog And Digital |
| Sound | 3D Surrond Upscaling |
| Connectivity | 4 x HDMI, 2 x USB, 1 x Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Sony Bravia X90L is a 75" full-array LED television that supports 4K video, which gives every picture in amazing 4K, real depth and depth. This television is powered by the Cognitive Processor XR, which makes the screen look like reality with deep peace of mind. The LED TV also supports YouTube, Netflix, Amazon Prime Video, and other social apps. It has Synchronized technology that adjusts the sound and picture, so you can hear the sound directly from the TV screen. Moreover, it supports 32GB storage.
Be the first to review
Share your experience with Sony Bravia X90L 75" Full-Array LED Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★