Sony Plus 100" Frameless Voice Control 4K UHD Smart TV
Price in Bangladesh
৳270,000
from 1 seller
The lowest price of Sony in Bangladesh is ৳270,000 only. Buy Sony at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 270,000
📋 Sony Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Sony |
| Screen Size | 100" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K UHD |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 6.5ms |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | Live Color |
| TV Tuner | Digital and Analog |
| Sound | Dual 10W + 10W speakers. support for surround sound experience |
| Connectivity | Wi-Fi, 2 x HDMI, 2 x USB, Ethernet, AV Output |
| Remote | Voice control system |
| Operating System | Android |
| Dimension | 88 x 52" |
📖 Overview
This Sony Plus comes with operating Android version 11. It offers a Quad-Core processor, it provides good performance while running. Also, it has been smart frameless designed with an ultra-smooth, edge-to-edge display that maximizes screen space and delivers an immersive viewing experience. Moreover, it has 2GB DDR3 RAM and 16GB Flash ROM storage.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 100" Frameless Voice Control 4K UHD Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★