Sony Plus 32" Basic LED TV
-20%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of Sony in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy Sony at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 20%
৳12,500
৳ 10,000
📋 Sony Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Sony |
| Screen Size | 32" Eye Protective Screen |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1920 x 1080p<br>Viewing Angle: Horizonal 178°C / Vertical 178°C |
| Technology | Basic LED |
| 3D Technology | 2D |
| Sound | Dual 10W + 10W speakers |
| Connectivity | 2 x HDMI / USB, 1 x Headphone Out / Co-axial / AV Output / CD/DVD |
| Remote | Yes |
| Operating System | WebOs |
| Dimension | 30 x 18” |
📖 Overview
This Sony Plus Basic television features a 32-inch Eye Protective screen that is gentle on the eyes, and HD resolution delivers clear and detailed images. Its energy-efficient LED technology enhances the screen's brightness and contrast, making every scene vivid and clear. Multiple connections, including HDMI and USB anchorage, provide additional entertainment options.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 32" Basic LED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★