Sony Plus 32" Double Glass Full HD Smart TV
-45%
Price in Bangladesh
৳10,999
from 1 seller
The lowest price of China in Bangladesh is ৳10,999 only. Buy China at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 45%
৳20,000
৳ 10,999
📋 China Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | China |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1366 x 768p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8.5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Natural Contrast |
| Brightness | 230 cd/m2 |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 20W (10W+10W) |
| Connectivity | 2 x USB / 2 x HDMI / AV Output / Audio Out Port / DVD/CD Port |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Sony Plus smart television comes with a 32" double glass LED panel. This TV supports full HD video and allows a 178-degree wide viewing angle. This TV has 2 HDMI ports for connecting set-top boxes, Blu-ray players, and gaming consoles. There are also 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices. The Smart television features Android Version 9 Miracast, YouTube, and Wi-Fi.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 32" Double Glass Full HD Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★