Sony Plus 32" Dual Glass Voice Control TV 2/16 GB
-10%
Price in Bangladesh
৳13,000
from 1 seller
The lowest price of Sony in Bangladesh is ৳13,000 only. Buy Sony at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 10%
৳14,500
৳ 13,000
📋 Sony Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Sony |
| Screen Size | 32" Double Glass |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1920 x 1080p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8.5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Natural |
| Brightness | 230 cd/m2 |
| Sound | 20W (10W+10W) |
| Connectivity | Built-in Wi-Fi and multiple 2 x HDMI / USB |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
| Dimension | 30 x 18” |
📖 Overview
This Sony Plus smart television has been designed with an advanced double glass panel that protects the screen and improves visual clarity, enabling it to deliver stunning picture quality and long-lasting performance. This TV supports full HD video and allows a 178-degree wide viewing angle. Moreover, it has 2GB RAM and 16GB ROM storage and supports built-in WiFi and voice control functions.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 32" Dual Glass Voice Control TV 2/16 GB and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★