Sony Plus 65" LED Ultra HD Android TV
Price in Bangladesh
৳52,990
from 1 seller
The lowest price of Sony plus 65" led ultra hd android tv in Bangladesh is ৳52,990 only. Buy Sony plus 65" led ultra hd android tv at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 52,990
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8.5 ms |
| Refresh Rate | 200Hz |
| Contrast | 1200:1 |
| Brightness | 230 cd/m2 |
| TV Tuner | Analog and Digital |
| Sound | 20W Sound Output |
| Connectivity | 2 x HDMI,1 x VGA, 2 x USB, 1 x RF In 1 x PC In |
| Remote | Yes |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This Sony Plus is a 65" Smart LED Ultra HD TV. Horizontal and vertical viewing angles of this TV are 180° so the video scene can be seen clearly from any corner of the room. This TV uses the Android 11 Operating System and has a Wi-Fi function that connects Youtube, Netflix, Facebook, and other social media can be played. Screen sharing from mobile phones has the facility to play video or games on TV. Also, this TV can be used as CC Camera Monitor at home.
Be the first to review
Share your experience with Sony Plus 65" LED Ultra HD Android TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★