Xiaomi Solove X3 3000mAh USB Flashlight & Power Bank
-8%
Price in Bangladesh
৳1,650
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Xiaomi Full Specification
| Item | Power Bank |
|---|---|
| Brand | Xiaomi |
| Battery Capacity | 1-10000 mAh |
| Input Voltage | DC5V+-1A |
| Battery Charging Type | Electric |
| Output Charging Method | Wired |
| Output Voltage | DC5V+-1A |
| USB Port | Yes |
| Flashlight | Yes |
| Weight | 200Kg |
| Dimension | 117.2mm x 25mm |
📖 Overview
The Xiaomi mi Solove X3 3000mAh USB is an excellent combination of a portable flashlight and a power bank. It has a maximum of 258 lumen brightness output capacity, 3 to 8 hours runtime, 117.2mm x 25mm in size, DC 5V+-1A input and output voltage, aerospace-grade aluminum alloy material is used, 1.5 meters impact-resistant, IPX6 waterproof, 2 in 1 with power supply, 3 modes easy operation, simple design, fashionable and portable. Can be used as table light / tent lamp / bike light.
Be the first to review
Share your experience with Xiaomi Solove X3 3000mAh USB Flashlight & Power Bank and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★