Deli 9917 LCD Dynamic Cross Cut 31L Powerful Paper Shredder
-10%
Price in Bangladesh
৳25,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Paper Shredder Full Specification
| Item | Paper Shredder |
|---|---|
| Bin Capacity | 31 Liter |
| Shred Capacity | 16-Sheet, 70gsm /A4 |
| Shred Speed | 2m/min |
| Shred Item | Credit card, CD |
| Cut Type | 4 x 34mm |
| Machine Noise Level | 60dB |
| Machine Power | 320W |
| Voltage | AC220 / 50Hz |
| Dimension | 39 x 27 x 61.5 cm |
📖 Overview
Deli 9917 paper shredder has powerful shredding ability, 16 pages shred at a time, shredding speed 2m/min, paper entrance width 240 mm, waste bin capacity 31L, credit card, CD shedding, LCD dynamic state, cross cut paper cutting process, power supply AC220 / 50Hz - 320W, shredding capacity 70g /A4 16-sheet, 39 x 27 x 61.5 cm dimension.
Be the first to review
Share your experience with Deli 9917 LCD Dynamic Cross Cut 31L Powerful Paper Shredder and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★