Deli 9928 15L Paper Shredder
Price in Bangladesh
৳9,200
from 1 seller
The lowest price of Deli 9928 in Bangladesh is ৳9,200 only. Buy Deli 9928 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Purana Paltan, Dhaka
৳ 9,200
📋 Deli 9928 Full Specification
| Item | Paper Shredder |
|---|---|
| Model | ✅ Deli 9928 |
| Bin Capacity | 15-Litter |
| Throat Width | 220mm A4 shred entrance |
| Shredding Type | Cross-Cut |
| Shred Capacity | 6 Sheets (70gsm) |
| Shred Item | Card, CD, Photo, Paper |
| Cut Size | 5 x 40mm |
| Maximum Run Time | 5 minute |
| Machine Power | 240W |
| Voltage | 220-230VAC |
| Dimension | 325 x 193 x 360mm |
📖 Overview
The Deli 9928 paper shredder features nitriding carbon steel / ABS body material, high-security, micro-cut shredder, 5 minutes continuous run time, and thermal protection with auto shut-off, 6 sheets 70 GSM shredding capacity, can make 5 x 40mm small pieces for safe and secrecy, 325 x 193 x 360mm dimension.
Be the first to review
Share your experience with Deli 9928 15L Paper Shredder and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★