Dell Latitude 7320 Detachable Laptop
-22%
Price in Bangladesh
৳135,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Dell Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1140G7 11th Gen |
| Processor Speed | 1.80 GHz, up to 4.20 GHz, 8 MB Cache |
| Chipset | 8 MB cache, 4 cores, 8 threads |
| Screen Size | 13" 3:2 FHD+ Touch, 500nits Super Low Power, Low Blue Light, Gorilla Glass 6 DX, Mic |
| RAM | 16GB LPDDR4x 4267MHz |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris Xe Graphics |
| Audio/Speaker | Yes |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201, 2x2, 802.11ax, Bluetooth wireless card |
| Webcam | Yes |
| Battery | 2 Cell, 40Wh |
| Keyboard | Backlit |
| Software | Wndows 10 |
| Dimensions (W x D x H) | 306.5 x 199.5 x 1.84 cm |
| Product Weight (Kg) | 0.789 Kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 7320 is a detachable laptop that you can use as a tablet. It is powered by Intel Core i5 11th generation processor that can run at a maximum speed of 4.20 GHz and comes with 8MB cache. Its display is 13" FHD+ touch which features 500nits brightness, super low power, low blue light, and Gorilla Glass 6 protection. It has 16GB LPDDR4x RAM clocked at 4267MHz which allows you to multitask effortlessly with multiple tabs. This Dell laptop can be used for business, student, gaming, graphing design, programming and more.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 7320 Detachable Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★