Desktop Gaming PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 240GB SSD
Price in Bangladesh
৳14,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop gaming pc core i5 7th gen 8gb ram 240gb ssd in Bangladesh is ৳14,500 only. Buy Desktop gaming pc core i5 7th gen 8gb ram 240gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 14,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i5-7500T 7th Generation |
| Processor Speed | Base Frequency 3.00GHz Maximum Turbo Frequency 3.50GHz, 6MB Cache |
| Main Board | Gigabyte H-110M |
| RAM | 8GB DDR4, 2666 MHz |
| Hard Disk | 240GB WD Green |
| Disk Type | SSD |
| Audio / Speaker | Built-In |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | Hi Power USB standard |
| Mouse | Optical USB standard |
| Casing | ATX Thermal Gaming Casing |
📖 Overview
This Desktop Gaming PC comes with some amazing features such as Core i5 7th Gen processor, Base Frequency 3.00GHz Maximum Turbo Frequency 3.50GHz, 6MB Cache processor speed, Gigabyte H-110M motherboard, 8GB DDR4 2666 MHz RAM, 240GB WD Green SSD Hard Disk, Built-In audio / speaker, LAN, USB, Wi-Fi networking, Hi Power USB standard keyboard, Optical USB standard mouse, and ATX Thermal Gaming Casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Gaming PC Core i5 7th Gen 8GB RAM 240GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★