GHS S-6030W Rechargeable LED Flashlight
Price in Bangladesh
৳3,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 GHS S-6030W Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ GHS S-6030W |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Torch |
| Body Material | Smooth aluminum alloy light cup |
| Light Size | 48mm head diameter x 150mm length x 33mm tail diameter |
| Lumens | 3000L |
| Color Temperature | 3000K-3500K |
| Lamp Life | 100000 hours |
| Power Source | Battery |
| Battery | 26650mAh |
📖 Overview
This GHS S-6030W is a rechargeable LED flashlight with a 26650mAh battery capacity, providing long-term back-up charging. It has a smooth aluminum alloy light cup that is strong and ensures long-term use. Also, it has a central waterproof push switch and a 4.2V step-up intelligent digital circuit.
Be the first to review
Share your experience with GHS S-6030W Rechargeable LED Flashlight and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★