Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM Starex 19" Monitor
-11%
Price in Bangladesh
৳26,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 10th gen 8gb ram starex 19" monitor in Bangladesh is ৳26,000 only. Buy Desktop pc core i3 10th gen 8gb ram starex 19" monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 12%
৳29,500
৳ 26,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 10th Gen |
| Processor Speed | 6M Cache, up to 4.30 GHz |
| Main Board | Asrock H510M |
| Monitor | Starex 19" LED |
| RAM | Adata 8GB DDR4 |
| Hard Disk | WD 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Graphics 630 |
| Networking | LAN / Ethernet |
| Keyboard | Standard |
| Mouse | Hi Power X1 |
| Modem | 2G / 3G / 4G |
| Casing | ATX Standard Star Sonic Casing |
📖 Overview
This Desktop PC has 8GB memory, a Starex 19" LED monitor, an Intel Core i3 10th generation processor, 4.30GHz maximum turbo frequency, and 256GB SSD storage capacity. Also, it supports a 2G/3G/4G modem and Intel graphics 630.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 10th Gen 8GB RAM Starex 19" Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★