Havit H2019U RGB Gaming Headset
Price in Bangladesh
৳1,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Havit H2019U Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ H2019U |
| Brand | Havit |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Wired |
| Impedance | 32 ±10%Ω |
| Sensitivity | 118dB±3dB |
| Frequency | 20Hz to 20kHz |
| Cable Length | 2.2 meter |
| Audio Play Time | 189.6 x 202.5 x 37.2mm |
📖 Overview
Havit H2019U RGB gaming headset comes with 3D surround stereo sound that helps the listener to perceive sound from every direction. Its lightweight design and retractable head beam make it perfect to use all day comfortably. This headphone also features passive noise reduction that disconnects the user from other sounds and helps to concentrate.
Be the first to review
Share your experience with Havit H2019U RGB Gaming Headset and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★