Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 22 Inch LED
-4%
Price in Bangladesh
৳20,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 22 inch led in Bangladesh is ৳20,500 only. Buy Desktop pc core i5 6th gen 8gb ram 22 inch led at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳21,500
৳ 20,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 6500 6th Gen |
| Processor Speed | Base Frequency 3.2 GHz, 6 MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H110M-H 6th / 7th Generation Support |
| Monitor | Xiaomi Redmi RMMNT215NF 21.45" FHD |
| RAM | 8 GB DDR4 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | HDD |
| Audio / Speaker | Built-in |
| Networking | 10/ 100 On Board |
| Keyboard | Standard USB Keyboard |
| Mouse | Standard Optical Mouse |
| Casing | ATX Thermal Casing |
📖 Overview
Desktop PC comes with Intel core i5 6th generation processor, Intel chipset, Gigabyte GA-H110M-H motherboard, 8GB RAM, and 256GB SSD. The desktop computer included Xiaomi Redmi RMMNT215NF 21.45" FHD IPS monitor and USB keyboard, mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 6th Gen 8GB RAM 22 Inch LED and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★