Hisense 32A4F4 32" Bezelless Smart Android HD TV
Price Range in Bangladesh
from
৳20,000
to
৳21,990
across 4 sellers
The lowest price of Hisense Hisense 32A4F4 in Bangladesh is ৳20,000 only. Buy Hisense Hisense 32A4F4 at the best price from BDStall. There are currently 4 sellers available. Prices range up to ৳21,990 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 4 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 20,000
ElephantRoad, Dhaka
Save 38%
৳32,999
৳ 20,499
Cantonment, Dhaka
৳ 20,500
📋 Hisense Hisense 32A4F4 Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ Hisense 32A4F4 |
| Brand | Hisense |
| Screen Size | 32" |
| Panel | Flat |
| Resolution | HD 1366 x 768p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 1200:1 |
| Brightness | 250 cd/m² |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | Supports Dolby Audio, DTS-X and DTS Virtual:X |
| Connectivity | USB, HDMI, Bluetooth, Wi-F, Ethernet |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | Android |
| Dimension | Dimensions with stand : 721 x 470 x 164mm, Without stand: 721 x 430 x 73mm |
📖 Overview
This Hisense 32A4F4 is a 32" Bezelless Smart TV with an Android 11 operating system. It has a 60Hz refresh rate that controls of fluid motion as well as ensures clear and colorful picture quality. This smart TV can quickly respond within 8ms and prevents blurring and ghosting which provides superb image clarity so, it is perfect for fast-paced action scenes, sports, and gaming Also, it supports USB, HDMI, Bluetooth, Wi-F, and Ethernet connectivity allowing you to enjoy more entertainment. Moreover, this Hisense 32A4F4 smart TV comes with 1GB RAM, 8GB ROM, and a 100 - 240V / 50, 60Hz power supply.
Be the first to review
Share your experience with Hisense 32A4F4 32" Bezelless Smart Android HD TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★