Ezviz C6CN 2MP Wi-Fi PTZ IP Camera
Price Range in Bangladesh
from
৳2,400
to
৳2,550
across 3 sellers
The lowest price of CS-CV246-A0-1C2WFR in Bangladesh is ৳2,400 only. Buy CS-CV246-A0-1C2WFR at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳2,550 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
৳ 2,400
Rampura, Dhaka
৳ 2,500
Banasree, Dhaka
৳ 2,550
📋 CS-CV246-A0-1C2WFR Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ CS-CV246-A0-1C2WFR |
| CCTV Type | PTZ |
| Sensor | 2MP, 1/2.9" Progressive Scan CMOS Image Sensor |
| Lens | 4mm |
| Video Resolution | FHD, 1920 x 1080 Resolution |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | IR-Cut Filter with Auto Switch |
| IR | 10 Meter |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC 5V/1A |
📖 Overview
Ezviz C6CN IP camera features auto night vision, 1/4" progressive CMOS sensor, privacy shutter, 2.4 GHz Wi-Fi connectivity, two-way talk, up to 256 GB microSD card support, anti-flicker / dual-stream / heart beat / mirror image / password protection and watermark general feature, 87.7mm x 87.7mm x 112.7mm product dimension, 260g weight.
Be the first to review
Share your experience with Ezviz C6CN 2MP Wi-Fi PTZ IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★