Lenovo Thinkpad T450 Core i5 5th Gen Laptop
-5%
Price in Bangladesh
৳18,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳18,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 5%
৳19,000
৳ 18,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-5310M 5th Generation |
| Processor Speed | 3.10 GHz |
| Chipset | Intel Chipset |
| Screen Size | 14.1" LED backlight |
| RAM | 8GB DDR3 |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics |
| Audio/Speaker | Headphone / Microphone Combo Jack, Dock |
| Networking | W-Fi, VGA, LAN |
| Webcam | HD Webcam |
| Card Reader | Multi Card Reader |
| Software | Standard |
| Series | Lenovo Thinkpad |
📖 Overview
Lenovo Thinkpad T450 laptop features a fingerprint reader, 8GB DDR3 RAM 128GBSSD storage capacity, 14.1" LED backlight display, Wi-Fi, HD webcam, multi-card reader, long time backup battery, 3 x USB 3.0 port, VGA, and LAN support.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo Thinkpad T450 Core i5 5th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★