Hisense H20MOBS2H 20L Solo Microwave Oven
-13%
Price in Bangladesh
৳9,400
from 1 seller
The lowest price of Hisense H20MOBS2H in Bangladesh is ৳9,400 only. Buy Hisense H20MOBS2H at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Nasirabad, Chittagong
Save 14%
৳10,900
৳ 9,400
📋 Hisense H20MOBS2H Full Specification
| Item | Microwave Oven |
|---|---|
| Model | ✅ H20MOBS2H |
| Brand | Hisense |
| Oven Type | Microwave |
| Auto Cook | Yes |
| Auto Defrost | Yes |
| Child Lock | Yes |
| Control Panel | Touch controls for easy setting selection |
| Cooking Program Stages | Multi-stage Cooking |
| Kitchen Timer | Yes |
| Oven Capacity | 20 liters capacity with large 31.5 cm turning plate |
| Microwave Output Power | 700W |
| Dimension | W456 x D353 x H264mm |
📖 Overview
This Hisense H20MOBS2H is a solo microwave oven with a smart control panel for easy maintenance and setting selection. It has a 20-liter capacity and a large 31.5 cm turning plate. This microwave Oven comes with a multi-stage cooking method, 700W total output power, 35 minutes maximum cooking time, and auto cooking mode.
Be the first to review
Share your experience with Hisense H20MOBS2H 20L Solo Microwave Oven and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★