HP 15-DY2095WM i5 11th 15.6" 8GB RAM / Intel Iris X
-16%
Price in Bangladesh
৳37,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 11th Generation |
| Processor Speed | Up to 4.2GHz with Intel Turbo Boost Technology, 8MB L3 cache, 4 cores |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 15.6″ diagonal, FHD (1920 x 1080), micro-edge, anti-glare, 250 nits, 45% NTSC |
| RAM | 8 GB DDR4-2666 MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel Iris X Graphics |
| Audio/Speaker | Audio Dual speakers |
| Networking | LAN / USB / Wi-Fi |
| Webcam | HP True Vision 720p HD camera with integrated dual array digital microphones |
| Card Reader | 1 multi-format SD media card reader WebCame |
| Battery | Battery 3-cell, 41 Wh Li-ion Up to 9 hours and 15 minutes Up to 7 hours and 15 minutes |
| Software | Windows 10 Home 64 |
| Dimensions (W x D x H) | 35.85 x 24.2 x 1.79 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.69 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
HP 15-DY2095WM laptop uses an Intel core i5 11th generation processor which is integrated with an Iris X graphics card to provide an excellent visual experience during high-performance gaming & multiple tasks. Moreover, it features a 15.6″ diagonal screen, 8GB RAM, 512GB SSD, dual audio, WiFi & Bluetooth connection, etc.
Be the first to review
Share your experience with HP 15-DY2095WM i5 11th 15.6" 8GB RAM / Intel Iris X and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★