Gaming PC Ryzen 5 4600G 8GB RAM & 128GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳22,500
from 1 seller
The lowest price of Gaming pc ryzen 5 4600g 8gb ram & 128gb ssd in Bangladesh is ৳22,500 only. Buy Gaming pc ryzen 5 4600g 8gb ram & 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳24,000
৳ 22,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Gaming |
| Processor Type | AMD Ryzen 5 4600G |
| Processor Speed | 3.6GHz up to 4.2GHz |
| Main Board | ASRock A520M-HDV |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 8GB DDR4 2666MHz |
| Hard Disk | 128GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Radeon Graphics |
| Audio / Speaker | Realtek HD |
| Networking | Realtek GbE LAN |
| Keyboard | USB Giga Sonic |
| Mouse | USB Giga Sonic |
| Casing | Revenger Gaming Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Gaming PC includes Ryzen 5 4600G powerful processor that provides up to 4.2GHz speed. It also includes AData 8GB of DDR4 RAM with 2666MHz speed, 128GB SATA SSD storage capacity, and a revenger gaming casing. This PC comes with a USB Giga sonic keyboard and a mouse. It has Antec 350W Atom power supply.
Be the first to review
Share your experience with Gaming PC Ryzen 5 4600G 8GB RAM & 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★