HP Probook 440 G7 Core i7 10th Gen Laptop
Price in Bangladesh
৳40,999
from 2 sellers
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳40,999 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-10510U |
| Processor Speed | 8M Cache, 1.80 GHz up to 4.90 GHz |
| Chipset | Intel |
| Screen Size | 14'' FHD |
| RAM | 16GB DDR4 |
| Hard Disk | Intel 512GB |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | No |
| Graphics Card | Nvidia GeForce MX250 with 2GB |
| Audio/Speaker | Stereo speakers Integrated microphone |
| Networking | Realtek 10/100/1000 GbE NIC Wi-Fi Realtek 802.11a/b/g/n/ac (2x2) Wi-Fi |
| Webcam | 720p HD camera |
| Card Reader | 1 x SD Card Reader |
| Battery | 3 Cell Li-Ion |
| Keyboard | Yes |
| Dimensions (W x D x H) | 32.42 x 23.77 x 1.80 cm |
| Product Weight (Kg) | 1.6 kg |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
This HP Probook 440 G7 laptop has an i7 10th generation processor with a maximum frequency of 4.90 GHz. It includes 16 GB RAM & 512GB SSD drive capacity. Besides, the laptop is featured with a 14" display that supports 1920 x 1080p (FHD) resolution
Be the first to review
Share your experience with HP Probook 440 G7 Core i7 10th Gen Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★