HP Probook 4440s i5 3rd Gen 8GB RAM / 500GB HDD
-60%
Price in Bangladesh
৳10,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳10,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 60%
৳25,000
৳ 10,000
📋 HP Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Modem | No |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen Processor 3230M |
| Processor Speed | 2.6 GHz turbo boost up to 3.2 GHz; 3MB L3 Cache |
| Chipset | Intel HM 77 Chipset |
| Screen Size | 14.1" LED Display |
| RAM | 8GB RAM |
| Hard Disk | 500GB HDD |
| Optical Drive | 8x Multi LightScribe DL |
| Graphics Card | Intel HD Graphics 4000 |
| Audio/Speaker | DTS Sound + Optimized for High Fidelity Audio |
| Networking | 10/100Mbps, Wi-Fi, Bluetooth V4.0 |
| Webcam | HP TrueVision HD Webcam |
| Card Reader | Multi-Card Reader |
| Battery | 6 Cell Li-Ion Battery, Backup about 2 hours |
| Product Weight (Kg) | 2.4 Kg |
| Other Features | USB 3.0, HDMI |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 4440s laptop PC with HDMI. This HP Probook laptop computer has an Intel Core i5 3230M 3rd generation CPU, 8GB RAM, 500GB HDD, USB 3.0, 14.1" LED display, HD webcam etc.
Be the first to review
Share your experience with HP Probook 4440s i5 3rd Gen 8GB RAM / 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★