Desktop Computer Quad Core 4GB RAM 500GB HDD
-45%
Price in Bangladesh
৳5,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop computer quad core 4gb ram 500gb hdd in Bangladesh is ৳5,500 only. Buy Desktop computer quad core 4gb ram 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 45%
৳10,000
৳ 5,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Quad Core |
| Processor Speed | Up to 3.60 GHz |
| Monitor | N/A |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In Graphics |
| Modem | 2G / 3G / 4G |
📖 Overview
This Desktop Computer offers an Intel quad-core processor which speeds up to 3.60 GHz. Also, it has 4GB RAM, 500GB hard disk drive, and built-in graphics. Moreover, it supports a 2G / 3G / 4G modem.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Computer Quad Core 4GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★