Desktop PC Core i5 1st Gen 500GB HDD 20" FHD Monitor
Price in Bangladesh
৳12,300
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-530 1st Generation |
| Processor Speed | 2.93 GHz, 4M Cache |
| Main Board | Intel Chipset |
| Monitor | HP 20" LED Full HD |
| RAM | 4GB DDR3 1330MHz |
| Hard Disk | Samsung 500GB 7200rpm |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | intel 2GB Graphics Built in on board |
| Audio / Speaker | HD Realtek |
| Networking | LAN 10 / 100 / 100, RJ 45 Port |
| Keyboard | USB Keyboard |
| Mouse | USB Mouse |
| Modem | 3G / 4G Support |
| Casing | ATX Thermal and Power Supply |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i5 1st generation processor, 4GB DDR3 desktop RAM, 500GB hard disk drive, HP 20" FHD desktop monitor, ATX thermal casing, mouse and keyboard.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 1st Gen 500GB HDD 20" FHD Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★