জিলং KL 500E এর বিল্ড কোয়ালিটি অসাধারণ। মেশিনটি অনেক শক্তপোক্ত এবং দীর্ঘদিন ব্যবহার উপযোগী। দাম মুলামুলি করে ৳80,000 নিয়েছি। THANK YOU WSC. ইউজ করার পরে অত্যন্ত আনন্দের সাথে রিভিউ দিচ্ছি
Thank You So Much Sir
-3%
No sellers currently available. Check back soon.
| Item | Splicer Machine |
|---|---|
| Model | ✅ Jilong 500E |
| Splicing Time | 6 seconds (SM G652 Quick mode) |
| Splicing Mode | Maximum 128 groups |
| Splice Loss | SM: 0.02dB / MM: .01dB / DS: 0.4dB / NZDS: 0.04dB / G.57: 0.02dB |
| Motor | 4 Motor |
| Fiber Cleave Length | 8-16 mm |
| Fiber Magnification | X, Y, XY, X/Y: 320X Magnification |
| Applicable Fiber | SM(ITU-T G.652&G.657) / MM(ITU-T G.651) / DS(ITU-T G.653) / NZDS(ITU-T G.655) |
| Heating Time | Quick mode 18 sec.(SM G652 250μm 40mm Sleeve) adjustable |
| Return Loss | 60dB |
| Coating Diameter | 100-1000um |
| Result Storage | 10,000 splice records and 2,000 result images |
| Display | 3.5" color high resolution 800 x 480p display |
| Battery | 4000mAh, Typical 120 Cycles (Splice & Heat) per Charge |
| Electrodes Life Time | 5000 arcs |
| Interface | USB 2.0 |
| Operating Condition | Altitude: 0~5000m,%, Relative humidity: 0~95, -20~50°C, Max Wind: 15m/s |
| Power | AC 100-240V, DC 9-14V |
| Others | Heat Program: Max 32 mode |
| Dimension | H x W x D: 130 x 113 x 126mm |
জিলং KL 500E এর বিল্ড কোয়ালিটি অসাধারণ। মেশিনটি অনেক শক্তপোক্ত এবং দীর্ঘদিন ব্যবহার উপযোগী। দাম মুলামুলি করে ৳80,000 নিয়েছি। THANK YOU WSC. ইউজ করার পরে অত্যন্ত আনন্দের সাথে রিভিউ দিচ্ছি
Thank You So Much Sir
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Jilong 500E.
No location data available for this page.