Jovision JVS-H950E 3MP Wi-Fi Calling IP Camera
Price in Bangladesh
৳2,000
from 1 seller
The lowest price of Jovision JVS-H950E in Bangladesh is ৳2,000 only. Buy Jovision JVS-H950E at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Banasree, Dhaka
৳ 2,000
📋 Jovision JVS-H950E Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ JVS-H950E |
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1 / 2.8″ CMOS |
| Lens | 4mm |
| Video Resolution | 2304 x 1296p |
| Signal System | Wi-Fi |
| IR | Up to 10m |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | N/A |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC, 5V / 1.5A |
📖 Overview
This Jovision JVS-H950E is an IP camera that comes with a 3MP camera resolution. It can be connected via Wi-Fi connectivity and it supports SD Card Up to 256GB. This camera helps initiate a two-way real-time audio intercom or video chat with family members with a keystroke. Moreover, It supports QR codes, AP Hotspots, and sound wave auxiliary Wi-Fi settings that ensure smooth connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-H950E 3MP Wi-Fi Calling IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★