Jvco 43DK5LSM 43" LED 4K WebOS Television
Price in Bangladesh
৳32,000
from 1 seller
The lowest price of Jvco in Bangladesh is ৳32,000 only. Buy Jvco at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 32,000
📋 Jvco Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Brand | Jvco |
| Screen Size | 43 Inches |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8.5ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | 210 ± 10cd/M2 (Typical) |
| TV Tuner | Digital and Analog |
| Sound | 10W +10W Sound Output |
| Connectivity | HDMI, USB, VGA, LAN, Wi-Fi |
| Remote | Basic Smart Remote Voice Control Air Mouse |
| Operating System | WebOs |
| Dimension | Dimension TV with Stand733 x 191 x 477mm |
📖 Overview
Jvco 43DK2LSM 43-inch smart television that runs a web operating system and can install required applications or software. It has 2GB RAM, 16GB storage. This smart TV has an RJ45 port to connect to the internet. There is also an AVI port that can stream MP4, and other videos using a pen drive. YouTube, Netflix, Amazon Prime and other social networking apps can be played.
Be the first to review
Share your experience with Jvco 43DK5LSM 43" LED 4K WebOS Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★