HP EliteBook 850 G6 Core i7 8th Gen with 2GB GPU
-4%
Price in Bangladesh
৳43,000
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳43,000 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 4%
৳45,000
৳ 43,000
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Gaming |
| Processor Type | Intel Core i7-8665U 8th Gen |
| Processor Speed | 8M Cache, up to 4.80 GHz |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 15.6" FHD |
| RAM | 16GB DDR4 2400MHz |
| Hard Disk | 512GB NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB dedicated GPU |
| Audio/Speaker | Built-in Multi-array microphone, Bang & Olufsen |
| Networking | Intel Dual Band Wireless-AC 9560 802.11a/b/g/n/ac (2 x 2) Wi-Fi and Bluetooth 5 Combo, vPro |
| Webcam | 720p HD camera |
| Card Reader | Yes |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 56 Wh Li-ion |
| Software | Default OS |
| Dimensions (W x D x H) | 37.0 x 25.17 x 1.85 cm |
| Product Weight (Kg) | Starting at 1.78 Kg |
| Series | HP EliteBook |
📖 Overview
HP EliteBook 850 G6 laptop is powered by an Intel Core i7 8th generation processor & this laptop includes dedicated graphics of 2GB memory. The laptop can generate up to 4.80GHz maximum frequency for ensuring lag-free performance while browsing & gaming. Besides, the EliteBook 850 G6 has included 16GB DDR4 RAM and 512GB NVMe SSD.
Be the first to review
Share your experience with HP EliteBook 850 G6 Core i7 8th Gen with 2GB GPU and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★