JVCO G3B 55″ Google QLED LED TV
Price in Bangladesh
৳54,000
from 1 seller
The lowest price of Jvco G3B in Bangladesh is ৳54,000 only. Buy Jvco G3B at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 54,000
📋 Jvco G3B Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ G3B |
| Brand | Jvco |
| Screen Size | 55" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K (3840 x 2160) |
| Technology | QLED |
| 3D Technology | 2D |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 4000 |
| Brightness | 200 cd/m2 |
| Sound | Two 8 W + main channel speakers |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This JVCO G3B 55″ Google TV features a powerful 4x ARM Cortex-A55 processor with OpenGL Es 7058a42 graphics gives a flagship level performance. It comes with a 4K (3840 x 2160) resolution flat panel and features with QLED technology. It has some amazing features such as Google Assistance, Google Play, voice commands, personalized recommendations, 2GB RAM, 16GB storage, H 178℃ / V 178℃ viewing angle, 60Hz refresh rate, 4000 contrast, 200 cd/m2 brightness, Two 8 W + main channel speakers and Android 9 operating system.
Be the first to review
Share your experience with JVCO G3B 55″ Google QLED LED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★