Desktop PC Intel Core 2 Duo 17 Inch LED 4GB RAM 500GB HDD
-15%
Price in Bangladesh
৳8,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc intel core 2 duo 17 inch led 4gb ram 500gb hdd in Bangladesh is ৳8,000 only. Buy Desktop pc intel core 2 duo 17 inch led 4gb ram 500gb hdd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 16%
৳9,500
৳ 8,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core 2duo E4600 |
| Processor Speed | 2.40GHz, 4MB Cache |
| Main Board | Intel Chipset G-41 |
| Monitor | 17" LED Monitor |
| RAM | 4 GB RAM |
| Hard Disk | 500 GB HDD 7200RPM |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Intel HD Graphics Card |
| Audio / Speaker | Realtek HD Audio |
| Networking | 10/100 On Board |
| Keyboard | A4 Tech USB Keyboard |
| Mouse | A4 Tech USB Mouse |
| Casing | ATX Thermal Gaming look Casing |
| Software | Free DOS |
📖 Overview
Desktop computer has Intel core 2 duo processor, Intel chips G-41 main board, 4 GB RAM, 500 GB 7200rpm hard disk, 256 MB graphics card, 17 inch LED monitor, USB keyboard and mouse.
3.0
★★★☆☆
4 reviews
R
MD Shahed
17 October 2020 02.27 PM
Overall
★☆☆☆☆
bal ar shoroom ayta keoww sell korben na falto sob pudacek
R
MD Shahed
17 October 2020 02.23 PM
Overall
★☆☆☆☆
akdom valo na falto akebare
R
Kongkon Roy
18 August 2020 07.25 AM
Overall
★★★★★
এটা কি নতুন? মানে এর আগে use করা হয়নি?
R
Shëîkh Fâzly Rãbby Khan
28 May 2020 09.15 PM
Overall
★★★★★
Original ki vai ?
All of our listed products are original.