Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM / 500GB SSD
-7%
Price in Bangladesh
৳9,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram / 500gb ssd in Bangladesh is ৳9,300 only. Buy Desktop pc core i3 4th gen 4gb ram / 500gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳10,000
৳ 9,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3 4th Gen |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Main Board | Bioster-H61 |
| Monitor | Dell 19" Inch LED Full Fresh |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Built-in Graphics |
| Keyboard | Gigasonic Soft Keyboard (New) |
| Mouse | HP M10 Wired Mouse (New) |
| Casing | Space ATX Casing |
📖 Overview
This computer features a Dell 19" LED Full Fresh monitor, Bioster-H61 motherboard, 2GB built-in HD board graphics, Intel Core i3 processor, 4GB DDR-3 RAM, 500GB hard disk, Intel Heavy Strong Cooler, Space ATX casing, Gigasonic Soft keyboard, and HP M10 wired mouse. It also includes a new keyboard and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i3 4th Gen 4GB RAM / 500GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★