K3 Wi-Fi Drone with 4K Dual Camera
Price Range in Bangladesh
from
৳5,400
to
৳5,500
across 2 sellers
The lowest price of K3 wi-fi drone with 4k dual camera in Bangladesh is ৳5,400 only. Buy K3 wi-fi drone with 4k dual camera at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳5,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur Store
Mirpur, Dhaka
৳ 5,400
Robin Mart
Malibagh, Dhaka
৳ 5,500
📋 Drone Full Specification
| Item | Drone |
|---|---|
| Camera | 4K HD Dual Camera |
| Real-time Video Transmitter | WIFI Real Time FPV Transmission |
| Flight Time | 15-20 Minute |
| Charging Time | 60 Minute |
| Battery | 2 x 1850mAh Batteries |
| Top Speed | 13 Km |
| Drone Movement | Up / Down, Forward / Backward, Turn Left / Right, Sideward Flight, and Rolling 360° |
| Control Distance | 500 Meter+ |
| Low Battery Signal | 30% |
| Waterproof | No |
| Remote Control | Yes |
| Auto Return Button | Yes |
| Sensors | Gyroscope |
| Light | Yes |
| Drone Size | 12.5 x 8 x 5 cm Folded<br> 29 x 23 x 5 cm Unfolded |
| Drone Weight | 390g |
| Included in Box | Free Carrying Bag |
| Other Features | Gesture for Taking Photos / Videos<br>APP Control<br> 1 x Remote Control Transmitter<br> 4 x Spare Blades Set<br> 4 x Protective Frame<br> 1 x USB Cable<br> 1 x Screwdriver |
📖 Overview
This K3 Wi-Fi drone boasts dual 4K cameras that can capture high-definition photos and videos perfectly. The cameras can be flexibly fliped to record nature's most accurate colors with its 50X focus function. The 2.4GHz anti-jamming feature on the K3 drone can be simply controlled to ensure the drone's stability.
Be the first to review
Share your experience with K3 Wi-Fi Drone with 4K Dual Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★