Desktop PC Core i5 1st Gen 4GB RAM / 128GB SSD
-6%
Price in Bangladesh
৳4,300
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 1st gen 4gb ram / 128gb ssd in Bangladesh is ৳4,300 only. Buy Desktop pc core i5 1st gen 4gb ram / 128gb ssd at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳4,600
৳ 4,300
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Core i5 1st Gen |
| Processor Speed | 3.33 GHz |
| Main Board | HP- H55 |
| RAM | 4GB DDR-3 1600 MHz |
| Hard Disk | 128GB SATA |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build in Graphic |
| Casing | HP Brand ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This desktop PC arrives with a Core i5 1st Gen processor, 3.33 GHz speed, HP H55 main board, 4GB DDR-3 RAM, 128GB SATA SSD, 2GB built-in graphics card, HP Brand ATX Strong casing, and Windows 10 64-bit Pro software.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 1st Gen 4GB RAM / 128GB SSD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★