K52 Wireless Multifunctional Portable Karaoke Speaker
-31%
Price in Bangladesh
৳950
from 1 seller
The lowest price of K52 wireless multifunctional portable karaoke speaker in Bangladesh is ৳950 only. Buy K52 wireless multifunctional portable karaoke speaker at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
SR Shop BD
Bogura Sadar, Bogra
Save 32%
৳1,390
৳ 950
📋 Speaker Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Material | ABS Plastic |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 5W x 2 |
| Subwoofer | Wireless subwoofer |
| Audio Input | Bluetooth V5.1 |
| Noise Ratio | 81dB |
| Frequency | 200Hz--8kHz ±3dB under 1M/1W average value 300Hz/400Hz/600Hz/800Hz |
| Power Source | Built-in Rechargeable Battery |
| Battery Capacity | Lithium-ion battery 18650 cylindrical 2000mAh /3. 7V |
| Microphone | Built-In Microphone |
| Dimension | 3.74 x 3.54 x 2.56inch |
| Weight | 500g |
📖 Overview
This K52 Wireless Multifunctional Portable Karaoke Speaker has a built-in microphone with Bluetooth V5.1 connectivity that can give up to 10 meters of wireless transmission distance. It has a built-in rechargeable 2000mAh lithium-ion battery that can give a maximum playtime of 4-5 hours at maximum volume with a charging time up to 2-3 hours. Also, it is made with high-quality ABS plastic material that gives a durable use, making it a perfect choice for indoor or outdoor karaoke with friends or family.
Be the first to review
Share your experience with K52 Wireless Multifunctional Portable Karaoke Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★