Desktop Core i3 3rd Gen 4GB RAM 256GB SSD 19" LED PC
-31%
Price in Bangladesh
৳11,000
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i3 3rd gen 4gb ram 256gb ssd 19" led pc in Bangladesh is ৳11,000 only. Buy Desktop core i3 3rd gen 4gb ram 256gb ssd 19" led pc at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 31%
৳16,000
৳ 11,000
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-G-3220 3rd Generation |
| Processor Speed | 3.30GHz Clock Speed, 3MB Cache |
| Main Board | Esonic H61 DDR3 |
| Monitor | Gigasonic 19" LED |
| RAM | 4GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Intel HD 3000 Graphics |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port |
| Networking | 10/100/1000 |
| Keyboard | USB Standard |
| Mouse | USB Optical |
| Casing | ATX Casing with Power Supply |
| Software | Standard |
📖 Overview
Desktop PC has Intel core i3 3rd generation processor, Esonic H61 DDR3 main board, 4GB DDR3 RAM, 256GB SSD, Gigasonic 19" LED monitor, standard keyboard, and mouse.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 3rd Gen 4GB RAM 256GB SSD 19" LED PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★