Desktop Core i3 6th Gen 4GB RAM 19" LED Monitor
-6%
Price in Bangladesh
৳13,500
from 1 seller
The lowest price of Desktop core i3 6th gen 4gb ram 19" led monitor in Bangladesh is ৳13,500 only. Buy Desktop core i3 6th gen 4gb ram 19" led monitor at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 7%
৳14,500
৳ 13,500
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i3-6100 6th Gen |
| Processor Speed | 3M Cache, 3.70 GHz |
| Main Board | Gigabyte GA-B150-HD3 |
| Monitor | Starex ST-1918H 19" LED Monitor |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Disk | 256GB M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Built-In On 2GB HD Graphic |
| Audio / Speaker | Realtek GbE LAN chip (1000 Mbit/100 Mbit) |
| Networking | 100/1000Mbps |
| Keyboard | Hi Power X1 |
| Mouse | HP USB |
| Casing | Gig sonic Micro ATX |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has intel core i3-6100 6th generation processor, Gigabyte GA B150-HD3 motherboard, 4GB DDR3 RAM, 256GB M.2 SSD, Starex ST-1918H 19" LED monitor, and Gig sonic micro ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop Core i3 6th Gen 4GB RAM 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★