Kemei KM-1655 Professional Hair Clipper
Price in Bangladesh
৳800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-1655 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-1655 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Stainless Steel and ABS |
| Blade | High-quality carbon-steel blades |
| Cutting Length | 0.5 to 12 mm |
| Battery | 600 mAh |
| Power | 3W |
| Voltage | 110-220V |
| Working Time | 60 Minutes |
| Charging Time | 1 Hour |
| Washable | No |
| Weight | 100 gm |
📖 Overview
Kemei KM-1655 is ideal for hair and beard trimming. The trimmer uses a high-speed motor. The powerful magnetic motor in the trimmer runs quietly and quietly. The high-quality carbon steel blade on the trimmer is durable and long-lasting.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-1655 Professional Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★